Thank You Plant Medicine 🌱To już dzisiaj 20.02.2020, czyli "comming out" akcji Thank You Plant Medicine. Z radością wspieramy akcję Thank You Plant Medicine Polska🌱🌱, ponieważ urzekła nas jej nazwa zawierająca w sobie wdzięczność! Owa wdzięczność to właśnie jest to, co czujemy wobec roślin/grzybów mocy🌱🍄 i uważamy, że bez tej wdzięczności nie jesteśmy w stanie wejść głęboko, by doświadczać tego, co mają nam do zaoferowania.


Akcja ma na celu otwarcie dyskusji wokół stygmatyzacji psychodelików, jest napędzana również tzw. psychodelicznym renesansem, czyli falą badań skupionych wokół terapeutycznych właściwości psychodelików oraz otwarciem dyskusji na temat funkcji odmiennych stanów świadomości m.in. również w kulturze.

"Dlaczego grzyby posiadają substancje enteogeniczne, halucynogenne? Jaki jest ich cel? Pisząc o grzybach ciężko pominąć tak znaczący aspekt w historii ich związku z człowiekiem. Aktualnie jesteśmy świadkami właśnie trwającego tzw. Renesansu Psychodelicznego, czyli wzmożonych badań laboratoryjnych umożliwiających głębsze poznanie substancji psychodelicznych, które przez to, że stały się nielegalne, zostały zepchnięte do podziemia, a wiedza o ich wykorzystaniu np. w psychoterapiach była poza nauką głównego nurtu. Obecnie obserwujemy przełom, coraz więcej lekarzy zaczyna się otwierać na wykorzystanie tych substancji w leczeniu chorych, także regulacje prawne z czasem zaczynają się zmieniać. Coraz więcej ludzi pisze o szerokim potencjale wykorzystania ich właściwości np. Michael Pollan w książce "How to change your mind", która obiegała świat głośnym echem. Stan odmiennej świadomości możemy uzyskiwać na różne także niefarmakologiczne sposoby np. poprzez deprywację sensoryczną lub metodę grofa, oddychanie holotropowe.. Dlaczego jednak konsumując ciało grzyba, możemy wprawić się w ten sam stan?" To fragment pracy magisterskiej Marii Subczyńskiej "Zerwane łącza".


Mycohood ma swoje korzenie, zarówno w doświadczeniach medycyny roślin/grzybów, ale także w poczuciu jedności, ze wszystkimi istotami żywymi, jak i chęci działania na ich rzecz (aktualnie skupiamy się na pszczołach i tym jak wspierać ich kondycję za pomocą właściwości grzybów, głównie reishi i chaga ) 🍄


Jeśli bliski jest Ci temat roślinnej medycyny oraz psychodelicznego renesansu, jak i najnowszych badań nad enteogenami. Jeśli miałaś/łeś pozytywne doświadczenia z psychodelikami i jesteś gotowa/wy podzielić się nimi ze światem, zapraszamy do wzięcia udziału w tej akcji. Więcej informacji można dowiedzieć się tutaj ----> TUTAJ oraz na grupie na FB ---->TUTAJ.


Mycohood Squad

  • Instagram
  • Facebook
Mycohood @ All rights reserved. | Graphic design: Maria Subczyńska | Kontakt: mycohoodcontact@gmail.com | Website creation: Maria Subczyńska
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon