Kim jesteśmy ? / 

Budujemy społeczność MYCOHOOD* inspirując się siecią grzybni, energią drzew i ludzką potrzebą bliskości z Matką Ziemią.

Struktury sieciowe występujące w przyrodzie są pożywką dla naszych kiełkujących pomysłów. Jednocześnie pogłębiają funkcjonalność stworzonej przez nas sieci.

Inspirujemy się lasem i jego strukturą jako odzwierciedlenia wzajemnie wspierającego się systemu, o którym marzymy w społeczeństwie. Drzewo- Matka lasu nawiguje przesyłanie wartości odżywczych do młodych lub schorowanych drzew dzięki grzybni znajdującej się pod ziemią i tworzącej tzw. wood wide web. Drzewo-matka jest wspierana przez inne drzewa. Co więcej grzybnia pozwala drzewom porozumiewać się między sobą. O takim świecie, wzajemnie wspierających się organizmów marzymy. 


CHCESZ BYĆ CZĘŚCIĄ BIOFILICZNEJ SIECI? NAPISZ DO NAS!


Jako osoby wrażliwe na losy przyrody, chcemy stworzyć sieć wspierających się inicjatyw działających na rzecz zrównoważonego rozwoju. 

Chcemy czerpać inspirację bezpośrednio od NATURY.

Chcemy być świadkami i uczestnikami przenoszenia natury

do miasta i życia codziennego. Pragniemy z bliska obserwować zmiany zachodzące we współczesnym społeczeństwie.

Wspieranie ruchów związanych z projektowaniem miast

w zgodzie z naturą(biophilic design). Warsztaty oddechu, medytacja w ruchu, joga i rozciąganie. Warsztaty dla dzieci, odnawianie starych mebli i ubrań (dawanie im nowego życia), naturalnie barwione tkaniny i piękne ciuchy z duszą lasu, warsztaty z hodowli boczniaków na fusach z kawy, to tylko część inicjatyw, które planujemy podłączyć do sieci. 

Jeżeli ten strumień świadomości poruszył Twoje serce odezwij się do nas, możemy połączyć siły działając w duchu bliskości

z naturą;) Pragniemy zrzeszać ludzi z różnych dziedzin.

Wierzymy, że razem możemy odmienić naszą rzeczywistość♥

*MYCOHOOD- połączenie słów mycelium- grzybnia, mycophilia- miłość do grzybów i mycology- nauka zajmująca się badaniem grzybów oraz hood - potocznie sąsiedztwo, ale również suffiks(fragment wyrazu) służący w jęz. angielskim do tworzenia rzeczowników (ludzie należący do jednej grupy  ) 
**Członkowie społeczności posiadają możliwość skorzystania

z Mikoryzatora, by połączyć się z internetem roślin ( CMN – common mycorrhizal networks ) w dogodnym dla siebie momencie. Mikoryzator - to słowo-narzędzie, pochodzące od pojęcia mikoryza, czyli występującego powszechnie zjawiska, polegającego na współżyciu korzeni lub nasion ROŚLIN z GRZYBAMI. Dlaczego słowo-narzędzie? Ponieważ informacje, które kryją się pod tym pojęciem, przyczyniają się do procesu zmiany świadomości oraz nowego spojrzenia na las - jako świetnie skomunikowane środowisko.

***BIOFILIA- to hipoteza wysunięta przez Edwarda O. Wilsona naukowca Uniwersytetu Harvarda. Definiuje ją jako „potrzebę poczucia wspólnoty z innymi organizmami żywymi”.

Twierdzi , że istoty żywe mają wrodzone poczucie wspólnoty

ze światem przyrody, która jest potrzebna dla prawidłowego rozwoju nas jako jednostek. Biofiliczny znaczy tyle, co miłujący przyrodę. Pojęcie to wprowadził Erich Fromm w 1964 roku, jednak utrwalił je i spopularyzował amerykański biolog i zoolog Edward Wilson.
**** Biophilic Design- naturalne projektowanie, projektowanie biofiliczne. Pojęcie to wprowadził Stephen Kellert, profesor z Yale. Projektowanie przestrzeni ma służyć zdrowiu człowieka,

który jest ogniwem w ekosystemie.

Administratorki strony / Poznaj nas!

Natalia Ziętara
Olga Rutkowska
Maria Subczyńska

Jestem łącznikiem ciekawym świata i ludzi.  Szukam neutralnej ścieżki komunikacji by móc znaleźć wspólny język z drugim człowiekiem i choć odrobinę zbliżyć się do Natury. Podążam za Matką Ziemią i pielęgnuję w sobie wewnętrzne dziecko. Eksploruję różne metody oddychania i qigong (medytacja w ruchu).  Kocham kawę, biofiliczne projektowanie i podróże. Z wykształcenia i uzależnienia jestem Socjologiem. Moja głowa uwielbia kreatywność i stymulację. 

O sobie mogę w skrócie powiedzieć, że jestem fascynatką życia. Natura zachwyca mnie od kamyczka po kosmiczne ruchy planet.. Uwielbiam zagłębiać się w te połączone ze sobą procesy, i widzę to jako wielką kosmiczną sieć współistnień.
 Z wykształcenia jestem oceanografem- życie poprowadziło mnie jednak na inne tory i obecnie zajmuje się prowadzeniem swojego rękodzielniczego biznesu. Resztę czasu wypełniają mi dzieci, homeschooling, akcje społeczne, gra na bębnach i natura.

Staram się słuchać

jak świat oddycha.

Oddech Ziemi

nie niszczy korzeni.

Stąpam po szklanej

nitce wyobraźni.

Ze snu budzę
- Korzeni Dzieci.
POETKA W TRAKCIE AKTU
POETYCKIEGO

Studiuję Intermedia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Odpowiadam m. in. za szatę graficzną projektu Mycohood, który jest wynikiem naszych wspólnych fascynacji grzybami oraz wykładami mykologa  Paul'a Stamets'a.

  • Instagram
  • Facebook
Mycohood @ All rights reserved. | Graphic design: Maria Subczyńska | Kontakt: mycohoodcontact@gmail.com | Website creation: Maria Subczyńska
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon